+48 42 239 00 15 infolinia sprzęt
+48 42 288 11 03 infolinia muzyka
Dynaudio AIR20 Master A+D Front

Dynaudio AIR20 Master A+D [AIR20MasterAD]

3235.48 € 13589.00
KUP TERAZ BEZ REJSTRACJI
NEGOCJUJ CENĘ

Opis Dynaudio AIR20 Master A+D [AIR20MasterAD]

AIR20 Master A+D - Monitor główny + wejścia analogowe i cyfrowe AES/EBU [do systemów stereo]

Zintegrowane rozwiązania
Seria monitorów odsłuchowych Dynaudio AIR w kwestii jakości dźwięku, sposobu obsługi i koncepcji wybiega daleko poza tradycyjne monitory odsłuchowe. System Dynaudio AIR, to kompleksowe i zintegrowane rozwiązanie zapewniające profesjonalny odsłuch w każdych warunkach. System Dynaudio AIR składa się z kilku podstawowych elementów komunikujących się ze sobą poprzez kabel sieciowy – zarówno w konfiguracji stereo, jak i wielokanałowej. W ten sposób dystrybuowane są informacje kontrolne, jak również sygnał audio. Dzięki temu wielokanałowy system Dynaudio AIR można kontrolować z najdogodniejszego miejsca odsłuchowego za pomocą sterownika AIR Remote lub oprogramowania AIR Soft.

Esencja centralnego sterowania
Pracując z dźwiękiem o szerokim zakresie dynamiki, niezwykle ważne jest, aby kontrola głośności odbywała się w możliwie najdalszym etapie przetwarzania. To zapewni minimalne szumy i maksymalną rozdzielczość. Jak na profesjonalne produkty przystało, monitory z serii Dynaudio AIR są właśnie tak zaprojektowane. Sieć transmisji danych i audio TC Link steruje głośnością każdego monitora tuż przed samymi głośnikami. Uzyskuje się w ten sposób wybitnie niskie szumy i doskonałe pozycjonowanie dźwięku w każdym z głośników systemu wielokanałowego. Ponadto, możliwość zapisania trzech referencyjnych poziomów, presetów, a także ustawień mute/solo pozwoli uzyskać oczekiwaną wydajność głośników Dynaudio AIR w każdych warunkach. System monitorów Dynaudio AIR oferuje trzy różne opcje centralnego sterowania: aplikacja AIR-Soft, pakiet instalatorski AIR-PC [PC-IP] i hardware'owy sterownik AIR Remote. Zaletą sterownika hardware'owego jest uniezależnienie się od stacji roboczej i komputera, a także posiadanie gałki i innych elementów sterowania w zasięgu ręki.

System wielokanałowy – film, post-produkcja, gry i muzyka
 • Głośność globalna – centralne sterowanie głośnością wszystkich monitorów w systemie wielokanałowym
 • Przywoływanie relatywnych poziomów, czy ustawień filtra dla każdego monitora z osobna
 • Zapisywanie własnych ustawień – możesz zaprogramować system AIR do pracy przy różnych projektach
 • Zarządzanie basem – możliwość ustawienia za dotknięciem przycisku określonej częstotliwości podziału zwrotnicy.

Rozwiązania przy układach stereo
Bezpośrednie wejście cyfrowe w monitorach tworzy z systemu Dynaudio AIR idealne rozwiązanie do każdego studia zbudowanego w oparciu o urządzenia cyfrowe. Dodając opcjonalne rozszerzenie monitory mogą przyjmować sygnał analogowy lub cyfrowy o maksymalnej częstotliwości 192 kHz [Dual Wire], a wybór źródła można zapisać w przełączanych presetach. System Dynaudio AIR pozwala Ci na łączenie monitorów bliskiego i średniego pola [np. AIR 6 i AIR 25], dzielenie wejścia i wykorzystując jeden przycisk przełączanie pomiędzy nimi [A-B].

Akustyka i kalibracja
System monitorów Dynaudio AIR posiada wiele wysokiej jakości narzędzi optymalizujących wydajność w dowolnym środowisku akustycznym. Istnieje możliwość precyzyjnej regulacji każdego monitora w zakresie dystansu do powierzchni odbijających, czy pochłaniających dźwięk, poprzez wybranie odpowiedniego stopnia kompensacji w krok co 0.1 dB. Do wyboru są gotowe ustawienia: Wolnostojące, Ściana, Róg, Konsoleta [monitory ustawione na konsolecie mikserskiej], Konsola – Ściana, Konsola - Róg.

Pakiet instalatorów AIR PC-IP

Opcjonalna, zaawansowana aplikacja na komputer PC do kalibracji systemów Dynaudio AIR zapewnia dostęp do niemalże każdego parametru monitorów, m.in. 4-zakresowego equalizera parametrycznego w każdym monitorze, regulowania opóźnienia wynikającego z miejsca umieszczenia głośnika, programowania presetów i wielu innych. Aplikacja ta umożliwia ponadto zarządzanie basem, czyli regulowanie niezależnych częstotliwości podziału zwrotnicy filtra HP/LF, jak również kontrolowanie fazy i biegunowości dowolnego subwoofera Dynaudio AIR. Aplikacja PC-IP daje także instalatorowi możliwość indywidualnego zabezpieczania parametrów, presetów i blokowania niektórych pozycji interfejsu użytkownika.

Płyty testowe do kalibracji

Płyty testowe zostały przygotowane do przeprowadzenia kalibracji, pełnego ustawienia i testowania całej serii monitorów Dynaudio AIR. Jest jedna płyta stereo CD i jedna zakodowana w standardzie 5-kanałowym DTS.

Aplikacja do kalibracji AIR SOFT
Oprogramowanie kompatybilne z komputerami PC i MAC służy do centralnego sterowania w czasie rzeczywistym takimi parametrami systemu Dynaudio AIR, jak głośność, poziomy referencyjne, zmiana presetów i konfiguracja. Oprogramowanie AIR Soft dołączone jest do wszystkich monitorów z serii Dynaudio AIR.

Zdalne sterowanie sprzętowe AIR Remote
AIR Remote zapewnia natychmiastowy i bezpośredni dostęp do potencjometra głośności, niezależnego do stacji roboczej i komputera. Co więcej, AIR Remote posiada przyciski umożliwiające bezpośredni dostęp do różnych poziomów referencyjnych, przywoływania presetów, a także włączania trybu solo/mute dla każdego monitora osobno. Sterownik AIR Remote zasilany jest przez TC-Link z dowolnego monitora z serii Dynaudio AIR.

Najważniejsze cechy AIR Remote i AIR Soft
 • Kontrola nad poziomem głośności wszystkich monitorów połączonych w sieci
 • Przywołanie i zapis trzech poziomów referencyjnych
 • Funkcja mute/solo dla każdego z monitora
 • Przywołanie i zapis czterech presetów
 • Edycja standardowych parametrów [dotyczy AIR Soft]
 • Zaawansowane zarządzanie basem [dotyczy AIR Soft]
 • Backup i przywoływanie ustawień wszelkich parametrów [dotyczy AIR Soft]
 • Instalacja i ustawienie monitorów AIR [dotyczy AIR Soft]

OPINIE ( 0 ) Dynaudio AIR20 Master A+D AIR20MasterAD

Średnia ocena dla produktu ( )

DODAJ SWOJĄ RECENZJĘ