+48 42 239 00 15 infolinia sprzęt
+48 42 288 11 03 infolinia muzyka
AKAI MPC X 3
AKAI MPC X 2
AKAI MPC X 1

AKAI MPC X [SONY MDR-7506 gratis!]

1711.90 € 9350.00
1711.90 € 7190.00
KUP TERAZ BEZ REJSTRACJI
NEGOCJUJ CENĘ

Opis AKAI MPC X [SONY MDR-7506 gratis!]

MPC X to najnowszy - flagowy sampler typu standalone hardware/software firmy AKAI. Nowa MPC X to najnowsze dziecko AKAI czyli standalone sampler zbudowany w oparciu o środwisko MPC Software.

Akai Mpc XUrządzenie może zatem pracować bez konieczności podłączenie komputera lub tez z nim. W nowym MPC zastosowano 10,1" kolorowy dotykowy wyświetlacz OLED, klasyczne 16 padow MPC oraz 16GB wewnętrznej pamięci a wszytko to do wolnej od komutera pracy z dzwiękiem. Jak przystało na rozwiązanie "przyszłosci" MPC X posiada także integrację z komuterem z pomocą złącz USB co umożliwia pracę zarowno w oparciu o MPC Software 2.2 ale także jako zewnętrzny kontroler midi z takimi funkcjami jak nawigacja, master knob, 360 Q-Link oraz wyswietlaczem ktory tez można mapować w midi. 

MPC X jest gotowe do działania po wyciągnięciu z pudełka i brzmi naprawdę znakomicie. W "pudełku" otrzymujemy zainstalowne 10GB najwyższej jakości sampli od takich producentow jak: Capsun Audio, MVP Loops, CR2 Records. Mpc X posiada także 2,5" kieszeń na dysk SATA oraz wejście na karte SD co umożliwia dowole ładowanie wlasnych bibliotek. Biblioteki mozna ładować także po przez USB.

Na panelu tylnym odnajdziemy w zasadzie wszystko co potrzeba czyli: pokładowe CV/Gate umożliwiające kontrolę nad klasycznymy syntezatorami oraz modulami, , dwa wejścia liniowe TRS, wejście phono z preampem RIAA dla wszystkich miłośników "cięcia z winyli" , 8 indywidualnych wyjść, wyjścia master, 2 x midi in 4 x midi out. 

PODSTAWIWE CECHY SAMPLERA AKAI MPC X:

 • MPC dzialające bez komputera - z pokładowym oprogramowaniem MPC Software 2.0
 • 16 Legendarnych padów MPC z podswietleniem LED
 • Kolorowy wyświetlacz OLED o przekątnej 10,1"
 • Pracuje także jako kontroler oprogramowania MPC Software 2.0 (Mac i PC)
 • 16 dotykowych encoderow Q-Link z wyświetlaczami OLED
 • 66 przycisków funkcyjnych
 • Wejścia: 2 gniazda combo XLR / ¼ cala z możliwością włączenia zasilania Phantom, 2 wejścia instrumentalne ¼ cala, wejście gramofonowe RCA z uziemieniem
 • Wyjścia: 8 x symetryczne, jack ¼ cala
 • Dwa wyjścia słuchawkowe ¼ cala i 1/8 cala
 • 2 pełnowymiarowe wejścia MIDI, 4 pełnowymiarowe wyjścia MIDI
 • 8 konfigurowalnych wyjść CV/Gate
 • Pamięć wewnętrzna 16GB (10 GB  Sampli na poŻładzie)
 • Złącze dla dysku SATA 2,5 cala (SSD lub HDD)
 • 2 x gniazdo USB-A 3.0 do podłączania pendrive'ów lub kontrolerów MIDI
 • Gniazdo karty SD do ładowania próbek i projektów

Zobacz AKAI MPC Live mniejsze rozwiązanie samplera z nowej serii AKAI

Sprawdz takze AKAI FORCE - najnowsze urzadzenie standalone pracujace na clipach

MPC 2.3 to aktualizacja oprogramowania i firmware’u, która wprowadza szereg nowych funkcji oraz rozszerzeń istniejących już funkcji, o które zabiegali użytkownicy. W MPC 2.3 są dodane 3 wbudowane potężne, wszechstronne i ekspresyjne syntezatory firmy AIR Music Technology (TubeSynth, Bassline i Electric) do samodzielnej pracy MPC. Bardzo istotne jest też dodanie Autosamplera i Arpeggiatora.

 • TubeSynth - TubeSynth symuluje brzmienie klasycznych analogowych syntezatorów polifonicznych i ma w pakiecie pięć zintegrowanych efektów AIR. Instrument ten został stworzony przez AIR i opiera się na tej samej zaawansowanej technologii modelowania analogowego, którą można znaleźć w ich bardzo cenionym syntezatorze wtyczkowym Vacuum Pro.
 • Bassline - AIR Bassline symuluje brzmienia klasycznych syntezatorów monofonicznych ze współczesnymi akcentami. Zawiera cztery zintegrowane efekty AIR oraz dwa wbudowane algorytmy przesterowania.
 • Electric - AIR Electric symuluje brzmienie klasycznych fortepianów elektrycznych. Specjalne sekcje parametrów Pickup, Envelope, Bell i Noise zapewniają ogromną elastyczność konfigurowania barwy dźwięku fortepianu elektrycznego. Pięć efektów AIR: Tremolo, Tube distortion, Chorus, Delay i Spring Reverb. Ponad 80 presetów. 

W nowej wersji, kolejne  oprogramowania MPC 2.4 pojawiło się mnóstwo oczekiwanych przez użytkowników funkcji oraz udoskonaleń dotyczących płynności pracy. Dodano 28 niezbędnych efektów z docenianej przez krytyków DSP firmy AIR Music Technology oraz bardzo pożądany kompresor z bocznym torem regulacji Mother Ducker. Dodatkowo oprogramowanie udostępnia 16 klasycznych efektów FX z ProTools: AIR Distortion, AIR Enhancer, AIR Filter gate, AIR Flanger i wiele wiele innych. 

 

OPINIE ( 3 ) AKAI MPC X SONY MDR-7506 gratis!

Średnia ocena dla produktu ( )
( mixtrx )

obudzili sie wreszcie

( pi314 )

za 7k , chyba oszaleli

( zooLty )

tylko mpc 3000 - teraz to juz jakies komputry

DODAJ SWOJĄ RECENZJĘ