+48 42 239 00 15 infolinia sprzęt
+48 42 288 11 03 infolinia muzyka

Opis Looptrotter MONSTER COMPRESSOR

Looptrooter MONSTER COMPRESSOR - kompresor/limiter z nasyceniem lampowym nasycenie lampowe

Monster Compressor należy do grupy urządzeń z "charakterem". Stworzony został z myślą o uzupełnieniu "bezdusznej" i "super czystej" techniki cyfrowej. Układ kompresora w bardzo muzykalny sposób wyrównuje sygnał przed nasyceniem lampowym. Unikalne połączenie kompresji i nasycenia lampowego umożliwia wyraźne przybliżenie dźwięku, wyeksponowanie detali oraz dodanie energii do obrabianego dźwięku. Sprawia, że dźwięk staje się bardziej namacalny i jednocześnie przyjazny dla ucha.

Monster Compressor zbudowany jest z wykorzystaniem najlepszych zdobyczy technologi analogowej. W najwyższej jakości minimalistycznej ścieżce sygnałowej użyte są zarówno układy scalone, układy dyskretne oraz lampy elektronowe. Układy symetryzacji i de-symetryzacji zapewniają neutralność w brzmieniu, zbudowane na układach scalonych dedykowanych do przetwarzania dźwięku. Wyjście Monster Compressor'a zabezpieczone jest kondensatorami także stworzonymi z myślą o dźwięku.

Elementem odpowiedzialnym za redukcję sygnału jest Tranzystor FET zoptymalizowany pod kątem dodawania harmonicznych niskiego rzędu. W swej nieliniowej charakterystyce zbliżony jest brzmieniem do lamp elektronowych, dzięki temu nawet przy głębokiej kompresji dźwięk jest bliski i nasycony detalami.

Wzmocnienie sygnału za tranzystorem FET odbywa się na najwyższej jakości wzmacniaczu operacyjnym wykonanym z elementów dyskretnych. Tor sygnałowy kompresora pozbawiony jest kondensatorów. W układzie nasycenia pracują wojskowe lampy elektronowe o wydłużonej żywotności (NOS). Unikalną cechą Monster Compressor'a jest funkcja podbicia parzystych harmonicznych dodawanych przez lampy (2nd BOOST) przydatna zwłaszcza przy bardziej radykalnej obróbce śladów i podgrup.

Funkcja MIX zrealizowana jest na układach scalonych dedykowanych do przetwarzania dźwięku. Dzięki czemu jest neutralna w brzmieniu, poszerza natomiast wachlarz zastosowań Monster Compressor'a. Wszystkie parametry poza nasyceniem lampowym regulowane są za pomocą przełączników. Gwarantuje to równomierne przetwarzanie obydwu kanałów, co jest kluczowe przy obróbce śladów stereo a także jest bardzo pomocne przy szybkim przywracaniu ustawień.

Podstawowe cechy i zalety Looptrooter MONSTER COMPRESSOR:

  • Autorska konstrukcja gwarantuje oryginalne brzmienie
  • Minimalistyczna ścieżka sygnałowa oparta na selekcjonowanych elementach zapewnia maksymalną jakość brzmienia
  • Tranzystor FET odpowiedzialny za redukcję sygnału zapewnia dużą szybkość kompresji oraz wprowadza harmoniczne parzyste do sygnału co
  • korzystnie wpływa na obecność i czytelność śladów w miksie
  • Sygnał za kompresorem wzmacniany jest przez wzmacniacz operacyjny na elementach dyskretnych
  • Nasycenie zbudowane na wojskowych lampach elektronowych o wydłużonej żywotności zapewniających bezawaryjną pracę i doskonałe brzmienie
  • Funkcja podbicia parzystych harmonicznych w układzie nasycenia lampowego
  • Funkcja "MIX" umożliwiająca miksowanie sygnału czystego i przetworzonego
  • Możliwość szybkiego przywracania ustawień dzięki regulacji na przełącznikach

OPINIE ( 0 ) Looptrotter MONSTER COMPRESSOR

Średnia ocena dla produktu ( )

DODAJ SWOJĄ RECENZJĘ