+48 42 239 00 15 infolinia sprzęt
+48 42 288 11 03 infolinia muzyka

Opis Pioneer DJ CDJ-2000 [CDJ2000]

Już jest! Pioneer CDJ-2000: profesjonalny odtwarzacz cyfrowej ery dla DJ-ów

Ewolucja. Zmieniające się czasy wymagają zmiany narzędzi. Dlatego nowy wieloformatowy odtwarzacz Pioneer CDJ-2000 jest naturalnym wyborem dla następnej generacji DJ-ów.

To już 15 lat odkąd Pioneer opracował pierwszy odtwarzacz serii CDJ, który był zapowiedzią światowego hitu - CDJ-1000. Przyszedł czas na coś zupełnie nowego. Firma Pioneer przedstawia najnowszy owoc serii CDJ: CDJ-2000 – nowy, profesjonalny odtwarzacz, godny ery cyfrowej. CDJ-2000 emanuje świeżym DNA i może odtwarzać muzykę z różnych źródeł: CD, DVD, USB oraz karty pamięci SD.

Jednostkę wyposażono w rewolucyjne oprogramowanie do zarządzania bazą danych dla DJ-ów: rekordbox™. W oparciu o koncepcję Pioneer ‘Prepare & Perform’, rekordbox™ działa, jak wiodące oprogramowanie do zarządzania muzyką, ale jest bardziej kreatywne i przyjazne dla użytkownika. Rekordbox™ umożliwia DJ-om lepsze przygotowanie się przed występem i oferuje szeroki wachlarz narzędzi - Hot Cue Banks i Quantize, zapewniające idealną synchronizację pętli za każdym razem. Użytkownik może eksportować dane na nośnik USB lub SD w celu uzyskania szerokiej biblioteki plików muzycznych, które można będzie przywoływać w każdej chwili i w każdym momencie występu – bez konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń czy niewygodnego podłączania czegokolwiek w klubie.

Nie ma potrzeby wypalania płyt CD, wystarczy podłączyć swój nośnik pamięci przez USB do Pioneer CDJ-2000 bezpośrednio do odtwarzacza CDJ i rozpocząć odtwarzanie.

Przez, pierwsze w branży, złącze Pro DJ Link pliki muzyczne i dane bazy danych z jednego nośnika USB lub SD mogą być przesyłane jednocześnie do nawet czterech odtwarzaczy połączonych przewodem LAN (local area network). Ponadto dane historii setów DJ-skich są automatycznie zapamiętywane i można z nich stworzyć listę odtwarzania, którą można wgrać z powrotem do rekordbox™. Kolejną zaletą CDJ-2000 jest zaawansowany HID (human interface device - interfejs użytkownika) i możliwości MIDI, zapewniające naturalną kontrolę DVS (digital vinyl systems - cyfrowe systemy winylowe) za pośrednictwem USB. Ponadto nowy CDJ zapewnia najwyższą jakość dźwięku dzięki udoskonalonemu obwodowi wyjścia audio, nowemu audiofilskiemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu Wolfson oraz wbudowanej karcie dźwiękowej 24-bity/48 kHz.

Naturalnie CDJ-2000 otrzymał podobny rozkład przycisków, jak jego niezawodny poprzednik - CDJ-1000MK3 - podnosząc znacznie wygodę obsługi dzięki największemu (6.1-cala), najbardziej przejrzystemu, kolorowemu wyświetlaczowi w branży. Pod ekranem znajduje się pierwszy w branży obraz waveform Needle Search™/Needle Drop, który zapewnia wygodę bezpośredniego przeszukiwania plików w wygodny i intuicyjny sposób na urządzeniu. Wygodna i podświetlona tarcza Jog i ogólne rozplanowanie przełączników w połączeniu z uchwytami do przenoszenia i blokadą Kensington sprawiają, że mamy do czynienia z największą cyfrową innowacją, gwarantującą najlepsze osiągi i płynną, bezproblemową synchronizację. CDJ-2000 dostępny będzie od jesieni 2009 wraz z oprogramowaniem rekordbox™.

Główne właściwości

Pełna kompatybilność z szerokim zakresem nośników. Oprócz standardowych płyt muzycznych CD (i płyt CD i DVD z plikami MP3) Pioneer CDJ-2000 może odtwarzać pliki muzyczne zapisane na karcie pamięci SD lub nośniku pamięci USB (pamięć przenośna lub dysk twardy). Obsługiwane formaty to MP3, AAC, WAV i AIFF (16/24-bity). Można również odtwarzać pliki na Tonium’s Pacemaker*1, jeśli podłączone do USB.

Oprogramowanie rekordbox™: ‘Prepare & Perform’

Założenie koncepcji Pioneer ‘Prepare & Perform’ (przygotowanie i występ) opiera się na możliwości wykorzystaniu przez DJ-a rekordbox™ do analizy, aranżacji edycji i przesłania danych muzycznych na cyfrowy nośnik przed rozpoczęciem występu. To proste: rekordbox™ oferuje alternatywę w stosunku do laptopa w klubie. Nie tylko działa, jak baza danych dla DJa (i jest kompatybilna z wiodącym oprogramowaniem do zarządzania zasobami przez funkcję mostka), ale również zapewnia dodatkowe możliwości kreatywne. DJ może przygotować punkty cue, pętle i punkty Hot Cues, zanim rozpocznie swój występ. Można zarządzać plikami muzycznymi edytując etykiety informacyjne i grafiki, a rekordbox™ analizuje taką ścieżkę w poszukiwaniu informacji o BPM i dane wave data. DJ może również edytować siatki beatgrid, które wykorzystują w CDJ-2000 nowe funkcje Quantize, tak, aby możliwe było perfekcyjne ustawienie wszystkich punktów cue points i pętli do beatu za każdym razem. Użytkownik dodatkowo może stworzyć, edytować i zarządzać listami odtwarzania w rekordbox™ i CDJ-2000 stworzy historię list odtwarzania na podłączonym nośniku pamięci dla każdej ścieżki odtwarzanej dla przeglądu, po czym następuje synchronizacja z rekordbox™.

Olbrzymi, kolorowy wyświetlacz w Pioneer CDJ-2000

Jasny i podniesiony 6.1-calowy wyświetlacz LCD umożliwia użytkownikowi szybki, łatwy i wygodny odczyt wszystkich danych w ciemności tylko po jednym spojrzeniu. Można nie tylko bezpośrednio przeglądać informacje tekstowe, ale również wyświetlać grafiki . Dzięki połączeniu graficznego interfejsu użytkownika GUI i obrotowego pokrętła, przełączanie i wybór ścieżek jest łatwy i niezwykle szybki. Błyskawiczne programowanie sprawia, że listy zakładek można stworzyć w łatwy sposób przy użyciu przycisku Tag. Wszystkie ważne dane wave są wyświetlane przy zachowaniu niezwykłego stopnia szczegółowości.

Pierwszy w branży Needle Search™/Needle Drop umożliwiający szybkie przeglądanie i podgląd

Funkcja Needle Drop w Pioneer CDJ-2000 umożliwia cyfrową reprodukcję brzmienia igły opuszczanej na winylową płytę. Needle Search™ umożliwia natychmiastowy odsłuch muzyki w każdym, wybranym punkcie. Wystarczy przesunąć palcem po padzie Needle Drop podczas słuchania podsłuchu i sprawdzania wyświetlacza wave w celu zlokalizowania danego fragmentu utworu. Ten kontroler może również służyć do wyszukiwania według słów kluczowych.

Pierwsze w branży połączenie Pro DJ Link umożliwiające odtwarzania z jednego źródła na wiele odbiorników i udostępnianie pliku aż 4 innym odtwarzaczom

Po raz pierwszy DJ może podłączyć do czterech odtwarzaczy CDJ-2000 oraz rekordbox™ przez połączenie LAN i udostępniać muzykę i dane innym odtwarzaczom. Jeden hub LAN, jedno urządzenie USB lub karta pamięci SD i nieograniczone możliwości – spotęgowane wielokierunkowo.

Lepsza jakość obwodu wyjściowego audio z przetwornikiem Wolfson

Wydajny przetwornik cyfrowo-analogowy Wolfson umożliwia reprodukcję dźwięku z analogowym brzmieniem. Znakomite informacje dla audiofili - współczynnik sygnałdo- zakłócenia jest znacznie lepszy niż w przypadku procesora CDJ-1000MK3, a nowy hybrydowy obwód wzmocnienia dodatkowo eliminuje zakłócenia. W rezultacie uzyskuje się przejrzysty dźwięk możliwie zbliżony do oryginalnego nagrania.

Zaawansowane możliwości połączeniowe dzięki 24-bitowej/48 kHz karcie dźwiękowej, HID oraz możliwości sterowania MIDI przez USB

CDJ-2000 wyposażono we wbudowaną kartę dźwiękową, dzięki czemu nie potrzebne są żadne dodatkowe interfejsy czy urządzenia, a wystarczy tylko zwykłe połączenie kablem USB. Przez gniazdo USB możliwa jest transmisja informacji MIDI do oprogramowania lub innych urządzeń MIDI. Urządzenie można wykorzystywać również jako sterownik MIDI. Sterowanie HID oferuje lepszą obsługę z oprogramowaniem, wyprzedzając MIDI prędkością strumienia audio/video oraz dwukierunkowymi wyświetlaczami. Konsekwentnie odtwarzacz może z łatwością, precyzyjnie i naturalnie sterować systemami DVS (np. Serato Scratch Live*2 i Native Instrument’s Traktor*3) bez konieczności stosowania płyt kodowania czasowego.

Kwantytatywna pętla beat zapewniająca perfekcyjną synchronizację punktów cue, pętli i Hot Cue

Po dokonaniu analizy plików muzycznych przez rekordbox™, funkcja kwantyzacji automatycznie koryguje i synchronizuje beat podczas manualnej pętli lub w czasie rzeczywistym dla funkcji cue in. To działa nawet, jeśli punkty wejścia i wyjścia nie pokrywają się z beatem. Do dyspozycji pozostaje również wygodna automatyczna funkcja one-touch four-beat loop. Nowa funkcja przesuwania o 0.5 klatki umożliwia dwukrotnie większą dokładność ustawień i jeszcze lepsze dopasowanie punktów cue i pętli.

Dodatkowe trzy komórki pamięci Hot Cue dostępne przez listę odtwarzania rekordbox™

Oprócz trzech przycisków Hot Cue na odtwarzaczu CDJ-2000, dostępne są dodatkowo trzy komórki pamięci Hot Cue w listach odtwarzania programu rekordbox™. Pozwala to na przywoływanie większej ilości różnych Hot Cue zwiększając możliwości podczas występu.

Zaawansowana nowa tarcza Jog

Nowa tarcza Jog podświetlana jest w czterech różnych miejscach. Jest również cichsza, bardziej płynna w obsłudze i ma znacznie większy zakres czułości w porównaniu do CDJ-1000MK3. Obecnie produkt zastąpiony jest multiplayerem CDJ-2000NXs2

OPINIE ( 1 ) Pioneer DJ CDJ-2000 CDJ2000

Średnia ocena dla produktu ( )
( Kasia )

Chłopaki polecili mi te playery ze względu na integrowanie się ...

DODAJ SWOJĄ RECENZJĘ