+48 42 239 00 15 infolinia sprzęt
+48 42 288 11 03 infolinia muzyka

Opis Pioneer DJ DDJ-T1

Pioneer DDJ-T1 DJski kontroler z  wbudowanym interfacem audio.

PIONEER DDJ-T1 to urządzenie łączące użytkowników laptopów z błyskawicznym podłączeniem plug&play przez port USB  z możliwościami oprogramowania NATIVE INSTRUMENTS TRAKTOR SCRATCH tym razem w odsłonie specjalnie przygotowanej dla firmy PIONEER pod nazwą DDJ-T1 Pioneer Edition

Pioneer DDJ-T1 to czterokanałowy mikser-kontroler dj w topografii CDJ-800 z dwoma djskimi kontrolerami w standardzie playerów djskich firmy Pioneer. Urządzenie jak na kontroler midi ma dość pokaźne wymiary bo jego długość to 63 cm. Zaznaczyć trzeba że DDJ-T1 nie jest urządzeniem spełniającym standard miksera audio dlatego nie ma możliwości stosowania go jako głównego miksera (instalacyjnego) w klubie, nie ma możliwości podłączenia innych zewnętrznych źródeł sygnałów audio. 

CECHY KONTROLERA PIONEER DDJ-T1

Nowy (pierwszy) kontroler Pioneer wykonany jest z materiałów znanych z poprzednimi produktami z serii CDJ. Jogi DDJ-T1 przeniosione są z modelu CDJ350. Topografia systemu dobrana jest jak zwykle w Pioneer pod wzgledem maksymalnej ergonomii. Wszystkie elementy bardzo dobrze rozplanowane, w odpowiednich odstępach pomiędzy poszczegolnymi potencjomentrami czy przyciskami. 

Na uwagę zasługuje wprowadzenie do produktu elementu umożliwiającego "needle search" po utworze za pomocą jednego palca. Rozwiązanie to zapożyczone jest z z topowych rozwiązań firmy Pioneer czyli CD Playerów CDJ-2000. Dodatkowo w gornej strefie pełna obsługa efektorów z oprogramowania Traktor z kotrolkami  wyboru trybu Advanced/Chaned i potencjomentrami nasycenia dry/wet  oraz trzema dodatkowymi potencjometrami sterującymi  dodatkowe parametry efektów. Środkowa sekcja to kotrola loopera z funkcją autoloop oraz 4 klawisze sterujące długością loopa i przeszukiwaniem bibliotek na zmianę z czterema punktami hotcue. Dodatkowo po prawej stronie cenna funkcja pozwalająca na kontrolę kultowegych filrów oprogramowania Traktor . Dolna sekcja  DDJ-T1 "play,pause,cue" zgodna ze standardem poprzednich produktów Pioneer

Mikser Pioneer DDJ-T1 to czterokanałowa sekcja kontrolna z centralnie umieszczonym potencjometrem Master Volume. Poniżej umieszczona jest sekcja odsłuchu. Każdy z kanałów DDJ-T1 oprócz standardowego 3 punktowego EQ i Gain posiada funkcję wybrania jednostki efektowej oraz dwa przyciski master/sync umożliwiające automatyczną synchronizację utworów.

Konstrukacja kontrolera Pioneer DDJ-T1 umożliwa umieszczenie latopa bezpeśrednio pod kontrolerem zyskując w ten sposób dużo miejsca a jednocześnie umiejscawiająć ekran laptopa bezpośrednio nad kontrolerem. I choć Pioneer spóżnił się wyrażnie z nowymi produktami (kontrolerami do oprogramowania djskiego) to już na pierwszy rzut oka można stwierdzić że urządzenie to stanie się kolejnym standardem klubowym na świecie.

Jeżeli jesteś użytkownikiem Traktor Scratch Pro 2 Pioneer DDJ-T1 jest gotowy obsługiwać także to oprogramowanie ze specjalnie przygotowanymi pre-set'ami obsługującymi między innymi "sample deckcs". 

Cechy kontrolera Pioneer TRAKTOR DDJ-T1:

 • Plug and play złącze USB z 4-kanałowm kontrolią midi
 • Wliczony w cenę Pioneer DDJ TRAKTOR DJ-T1 Edition Software
 • Specjalnie zaprojektowany interfejs użytkownika
 • Zoptymalizowany kontroler z najwyższą jakość dźwięku
 • P-LOCK Fader Cap blokada mechanizmu faderów.
 • Najwyższej jakości wbudowana karta dźwiękowa
 • Specyfikacja Techniczna Pioneer DDJ-T1
 • Dołączone oprogramowanie: TRAKTOR PIONEER DDJ-T1 EDITION
 • Gniazda Wejścia: MIC x 1 (1 / 4 cala Phone), AUX x 1 (RCA)
 • Gniazda wyjściowe: MASTER OUT x 2 (1 / 4 cala Phone x 1, RCA x 1), wyjście słuchawkowe x 2 MONITOR OUT (z przodu 1 / 4 cala Phone, pin mini)
 • Inne złącza: USB x 1
 • Pasmo Przenoszenia: 20Hz - 20kHz
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0.005% lub mniej
 • Zasilacz w zestawie: Power 230 V AC 50 Hz, moc znamionowa 5 V DC
 • Wymiary zewnętrzne (cm): 68.1 w (W) x 9.4 w (H) x 31.8 (D)
 • Waga: 4.9kg
 • Obsługiwane systemy operacyjne:
 • Mac OS X (10.5, 10.6 lub nowszy), Windows ® 7 Home Premium / Professional / Ultimate, Windows Vista ® Home Basic / HomePremium / Ultimate / Windows ® Business (SP1 lub nowszy), XP Home Edition /Professional (SP3 i nowsze) (Uwaga: system nie jest kompatybilny z Windows ® XP Professional x64 Edition).
   

OPINIE ( 2 ) Pioneer DJ DDJ-T1

Średnia ocena dla produktu ( )
( Dudek )

Przyszedłem do skylark kupić CDJ-900, ale po czasie do namysłu ...

( maciej )

to naprawdę bardzo solidny kontroler z profejonalną kartą na pokładzie ...

DODAJ SWOJĄ RECENZJĘ