+48 42 239 00 15 infolinia sprzęt
+48 42 288 11 03 infolinia muzyka

ADAM AUDIO - Monitory z serii T

Monitory marki ADAM Audio znajdują się w studiach na całym świecie. Zyskały popularność dzięki zestawom głośnikowym o wiernej charakterystyce częstotliwościowej oraz wysokiej skuteczności. W 2018 roku producent wyfofując serię F wprowadził do swojej oferty nową, udoskonaloną serię T składającą się z dwóch modeli monitorów: T5V z 5-calowym wooferem oraz T7V z wooferem 7-calowym. Monitory serii T sprawdzają się w domowych studiach nagran w małych pomieszczeniach realizatorskich do produkcji muzycznej, postprodukcji filmów czy do realizacji programów radiowych.

Adam Audio T5V i T7V mają estetyczną, solidną i specjalnie zaprojektowaną obudowę. Kolumna odznacza się skośnymi ścięciami płyty czołowej, bass-refleksem umieszczonym z tyłu oraz kompaktowymi wymiarami pozwalającymi na umieszczenie monitorów w dowolnym miejscu pomieszczenia. Geometria kolumny ma na celu redukcję niepożądanych odbić wewnątrz kolumny. Zamontowana z tyłu obszerna tuba bass-refleks zapewnia reprodukcję najniższych częstotliwości z bardzo małą kompresją.

Monitory mają wejścia XLR i RCA, które przyjmują sygnał symetryczny o poziomie +4 dBu i niesymetryczny -10 dBV. Przy pomocy 2-pozycyjnego przełącznika możesz wybrać, które gniazdo ma odbierać sygnał wejściowy. Oba monitory mogą automatycznie akceptować napięcia AC w zakresie od 100 do 240 V przy 50-60 Hz. Dlatego praktycznie na całym świecie możesz podłączać monitory do profesjonalnych i amatorskich systemów nagraniowych, wykorzystując złącza symetryczne lub niesymetryczne, a wszystko z łatwością Plug & Play.

Do odtwarzania niskiego i środkowego odcinka pasma częstotliwości służy 5-calowy (T5V) i 7-calowy (T7V) woofer. Lekka, polipropylenowa konstrukcja woofera sprawdza się przy przenoszeniu transjentów nawet przy wysokim poziomie dźwięku.W T5V pasmo niskich częstotliwości rozciąga się do 45 Hz. T7V zapewnia bas schodzący do 39 Hz. W obu modelach głośnik basowy napędzany jest 50-watowym wzmacniaczem pracującym w klasie D. Monitory T5V zapewniają maksymalny poziom SPL 106 dB na parę. Większe kolumny wytwarzają maksymalne ciśnienie akustyczne na poziomie 110 dB na parę (przy odległości 1m).

Z monitorami serii T mogą współpracować subwoofery ADAM Sub7 lub Sub8, rozszerzając możliwości monitorowania niskich częstotliwości. Monitory z serii T wykorzystują głośnik U-ART, bazujący na technologii wykorzystanej w tweeterach X-ART i S-ART zaimplementowanych w monitorach aktywnych serii AX i S. Membrana głośnika U-ART z cewką 1,9” zapewnia wysokie częstotliwości sięgające aż 25 kHz, praktycznie niesłyszalne w monitorach w tym przedziale cenowym. Przetwornik zasilany jest 20-watowym wzmacniaczem klasy D. U-ART połączony jest z precyzyjnym falowodem o tych samych cechach kontroli dyspersji, co falowód High Frequency Propagation (HPS) wykorzystywany w serii monitorów S.

Falowody ujednolicają dyspersję wysokich częstotliwości, zapewniając szeroki idealny punkt odsłuchu. Dyspersja jest bardziej spójna, a obrazowanie o wiele stabilniejsze w szerszym obszarze. Budowa falowodu zapewnia redukcję wczesnych odbić od takich powierzchni jak konsolety mikserskie, blaty itp. Monitory serii T mają uniwersalne zasilacze i zwrotnice sterowane przez DSP, które bazują na technologii zaimplementowanej w serii S. Zwrotnica sterowana przez DSP zapewnia wyrównaną charakterystykę częstotliwościową bez zakłóceń pomiędzy przetwornikami w kluczowym paśmie środka.

Produkty prezentowane w tym artykule

Adam Audio T7V

Adam Audio T7V

Adam Audio T7V dwudrożnym monitorem bliskiego pola i zoptymalizowanym dla małych pomieszczeń odsłuch ...

Więcej
Adam Audio T5V

Adam Audio T5V

Adam Audio T5V dwudrożnym monitorem bliskiego pola i zoptymalizowanym dla małych pomieszczeń odsłuch ...

Więcej