+48 42 239 00 15 infolinia sprzęt
+48 42 288 11 03 infolinia muzyka

AKAI PRZEDSTAWIA MPC X ORAZ MPC LIVE

Po wielu latach firma AKAI wraca do tak bardzo oczekiwanej koncepcji sprzętowego samplera. Producent zaprezentował dwa modele: w klasycznym stylu MPC X oraz kompaktowy MPC Live.  

Mniejszy kompaktowy sampler MPC LIVE wizualnie,oprócz wysokości obudowy, nie różni się zbyt mocno od istniejącego juz rozwiązania MPC Touch. Do dyspozycji użytkownika MPC Live jest ten sam zestaw kontrolny jaki znajdziemy w MPC Touch czyli dotykowy wyświetlacz OLED o przekątnej 7", pięc enkoderów oraz przyciski funkcyjne. Nowa Empeceta zbudowana jest w oparciu o najnowszy soft AKAI MPC Software 2.0 ktory uruchamiany jest sprzętowo na pokłądzie samplera lub tez istnieje możliwość używania Live jako kontrolera oprogramowania zainstalowanego na zewnętrzynym komputerze. MPC Live posiada 16GB wbudowanej pamięci na saple oraz projekty z mozliością powiększenia tej przestrzeni za pomocą karty SD oraz kieszeni dyskowej lub tez podąłczone dysku przez USB. Co bardzo istotne MPC LIve wyposażono w akumulator umożliwiający pracę mobilnie. Jak wygląda sprawa wejść / wyjść urządzenia? Sprawy mają się bardzo dobrze bo MPC live wyposażon w zasadzie we wszystko co jest niezbędnę do produkcji beatow uwględniając fakt że MPC może być centralnym urządzeniem w domowym studio. I tak do dyspozycji otrzymujemy: sześć wylotów Jack-TRS - dwa master, dwa wejścia Jack-TRS, dwa wejścia phono RCA, dwa razy MIDI IN/OUT oraz dwa złącza USB-A umożliwiające podłączenie dodatkowych akcesoriów (kontrolerów, pamięci masowych). Produecnt zapowiada że nowa seria MPC otrzyma możliwość komunikacji WiFi oraz obsługi standardu Ableton Link.

Drugim urządzeniem jakie AKAI zaprezetowało jako swoje flagowe rozwiązanie to MPC X. Urządzenie z zewnątrz przypomina MPC Renaissance natoimiast od razu w oczy rzuca rożniący do od oryginalu ogromy dotykowy wyświetlacz OLED 10,1". Poza tym "detalem" oraz fakrem ze MPC Live działa bez komputera wizualnie te dwie MPC jeżeli chodzi powierzchnię kontroną pezentują się bardzo podobnie. Nowa MPC X to 16 niesamowicie reagujących, dynamicznych, czułych na siłę docisku, klasycznych padów MPC, specjalne przyciski menu, duże główne pokrętło menu i 16 dotykowych encoderów  360º (Q-Link) z adaptacyjnymi wyświetlaczami OLED, wysokiej jakości wskażnik poziomów sygnałów. Jeżeli chodzi o pracę na urządzeniu to wten aspek został dopracowany w najmniejszym szczególe. System przygotowany jest do idealnie edycji,  do podglądu i precyzyjnego automatyzowania poszczególnych parametrów oraz umożliwia uzyskanie projektów dopracowanych pod względem ekspresji. W MPC X łatwość obsługi dotykowego ekranu znana dotąd ze smartfonów i tabletów, łączy się z funkcjonalnością klasycznych padów MPC wyzwalająć niezbadane dotąd pokładay kreatywnóści. Bo oto z poziomu ekranu mozemy swobodnie uruchamiac sample/klipów ktore oczywiście mozna poddawac obróbce time-stretchingiem w czasie rzeczywistym, edytować, przesuwać zbliżać oraz nagrywać sample oraz programować sekwencer  z edycją edycja audio/MIDI na żywo a także swobodnie dodawać wysokiej jakóśći efekty w czasie rzeczywistym.

Jeżeli chodzi o ząłcza na panelu tylnym to tu także odnajdziemy wszystko czego potrzebuje nowoczesny sapler oraz maszyna perkusyjna ale także centrum studio muzycznego. Osiem wyjśc TRS, Interfejs MIDI z 2 wejściami i 4 wyjściami umożliwia podłączenie dowolnych innych urzadzeń audio operujących w standardzie MIDI. Dzięki arsenałowi wejść i wyjść (XLR, jack 1/4", jack 1/8" i RCA) otrzymujemy możliwość rejestracji dźwięku w studyjnej jakości,bezpośredniego sprzętowego monitorowania dźwięku, włączenia zasilania Phantom, podąłczenia gramowonu do samplowania. Ponadto MPC X wyposażony jest w 8 wyjść CV/Gate ze specjalnym programem CV, który można konfigurować na ekranie o wysokiej rozdzielczości w urządzeniu – jest to idealne rozwiązanie łatwego a zarazem nowatorskiego sterowania systemami modularnymi i syntezatorami obsługującymi CV przy pomocy sprzętowych regulatorów i niespotykanych dotąd funkcji sekwencjonowania MPC X.

Produkty prezentowane w tym artykule

AKAI MPC X

AKAI MPC X

MPC X to najnowszy - flagowy sampler typu standalone hardware/software firmy AKAI. Nowa MPC X t ...

Więcej
AKAI MPC LIVE

AKAI MPC LIVE

MPC LIVE to nowe rozwiązanie AKAI czyli sampler oparty na MPC TOUCH tym razem w wersji standalone. L ...

Więcej
AKAI MPC Touch

AKAI MPC Touch

MPC Touch to kolejna propozycja stacji roboczych AKAI, tym razem w nowoczesnej wersji z ogromnym dot ...

Więcej
AKAI MPC RENAISSANCE

AKAI MPC RENAISSANCE

AKAI MPC Renaissance nowe flagowe urządznie łączące hardware MPC z oprogramowaniem Akai typu DAW &nb ...

Więcej
AKAI MPC STUDIO

AKAI MPC STUDIO

AKAK MPC STUDIO kompaktowa wersja połączenia klasycznego MPC z oprogramowaniem komputerowym. Promocj ...

Więcej
AKAI MPC STUDIO BLACK

AKAI MPC STUDIO BLACK

AKAK MPC STUDIO BLACK kompaktowa wersja połączenia klasycznego MPC z oprogramowaniem komputerowym w ...

Więcej