+48 42 239 00 15 infolinia sprzęt
+48 42 288 11 03 infolinia muzyka

Elektron MkII

Elektron MkII czyli nowa seria maszyn ktorą szwedzki producent zaanonsował w ostatnim tygodniu. Nowa seria to 3 maszyny Octatrack MKII , Analog Four MKII oraz Analog Rytm MKII. Jako pierwszsy pojawił się sampler Octatrack MKII z klasycznym kształtem obudowy w nowej szarej kolorystyce nowym wyświetlaczem OLEDoraz  zmienionymi podswietlanymi przyciskami znanymi juz z samplera DIGITAKT ktory kilka miesięcy temu zadebiutowal na rynku. Octatrack MKII w zasadzie nie rożni sie co do swojego poprzednika jeżeli chodzi o płytę głowną. Wersja MKII posiada natomisat zbalansowane wejścia audio z wysokim poziomem headroom. Funkcjonalnie jest to identyczne urządzenie z wersją MKI - z pełnym wsparciem dla danych i projektów z tej wersji.

 

 

Jeżeli chodzi o Analog Four MKII oraz Analog Rytm MKII tutaj sprawa ma się troszeczkę inaczej bo do urządzen wprowadzono nieco zmian kostrukcyjnych, zmieniono także obudowy urządzeń ktore od teraz będą wykonane z aluminium i ustawiają syntezator pod kątem a także jak Octatrack MKII będą posiadaly nowe jeszcze bardziej wytrzymale buttony oraz nowe wyświetlacze OLED. 

 

 

Analog Four MkII jak podaje producent to nowy przeprojektowany analogowy tor audio z jeszcze wiekszą ilością niskich rejestrów z nowym procesorem overdrive, indywidulanymi wyjściami dla każdego z głosow instrumentu oraz wyjściami CV/Gate. Syntezator tak jak poprzednik posiada wsparcie dla oprogramowania Overbridge. I tu pojawia się niespodzianka bo aby w pełni cieszyc się wielokanałowym nagrywaniem via USB zapisywaniem ustawień w DAW oraz pełną kontrolą instrumentu z pozimu komputera musimy zakupić płatną wersję PREMIUM oprogramowania Overbridge w cenie 99Euro. 

 

 

Analog Rytm MKII oprócz omawianych wcześniej zmian w obudowie, przyciskach oraz w torze audio oraz procesorze overdrive otrzymał nowe, większe podswietlane kolorowo pady, wejscia CV oraz wejście audio umożliwaijące nagrywanie sampli bezpośrednio do samplera. Dodatkowo kazdy głosów posiada swoje własne wyjście stereo 1/4". Zarowno Analog Four MkII oraz Analog Rytm MkII otrzymały większość ilość dedykowanych buttonów ktore pozwalają na szybszą pracę oraz jeden dodatkowy encoder Quick Performance Amount. Pomomo że topografia płyt frontowych urządzeń przypomina syntezatory z serii MKI rozmieszczenie elementow kontrolnych wydaje się być nieco bardziej intuicyjne i przejrzyste. 

Sampler Octatrack MKII będzie w sprzedaży będzie dostępny od począku lipca 2017, natomiast Analog Four MkII oraz Analog Rytm MkII pojawią się odpowiednio we wrzesniu oaz pażdzierniku 2017.  

[Update] w lipcu 2018 firma Elektron przedstawia nową wersję procesora Analog Heat MKII

 

Produkty prezentowane w tym artykule

Elektron Octatrack MKII

Elektron Octatrack MKII

Elektron Octatrack MKII to performance sampler oparty na Octatrack DPS1 zaprojektowany z myślą o wys ...

Więcej
Elektron Analog Four MKII

Elektron Analog Four MKII

Analog Four MkII firmy Elektron to nowa odsłona jednego najlepszych syntezatorów ostatnich 5 ...

Więcej
Elektron Analog Rytm MKII

Elektron Analog Rytm MKII

Analog Rytm MKII to znany bardzo dobrze 8 głowsowy drummachine oraz sapmpler tym razem w nowej odsło ...

Więcej
Elektron Analog Heat MkII

Elektron Analog Heat MkII

Analog Heat MKII to odświeżony najnowszy procesor efektow Elektron zawierający 8 anal ...

Więcej