+48 42 239 00 15 infolinia sprzęt
+48 42 288 11 03 infolinia muzyka

Najlepszy Audio Interface roku 2018

Sprawdzmy co przynosi rok 2018 w tej kwesti i spróbujmy dpowiedzieć na najczęściej zadawane pytanie wszczechczasow : Jaki jest najlpeszy budzetowy interface audio do prostych zastosowan studyjnych? Należy podkreślić że niniejszy tekst jest podsumowaniem zestawień jakie mozna znaleźć w zagranicznych serwisach branzy muzycznej popartych doświadczeniami i subiektywnymi opiniami pracowników sklepu Skylark Records. W zestawieniach i budzetowych nterfacow audio brało udział szereg producentów a porownywane były urządzenia w przedziale cenowym mniejwięcej do 1000€ /co w jak na warunki polskie nie jest niską kwotą jak na interface audio/. W zestawieniach odnajdujemy nowe rozwiązania ktore pojawiły sie w sprzedaży na przełomie 2017/2018 roku i odnajdziemy tam takie produkty jak:

 • Focusrite Clarret 4Pre USB
 • IK Multimedia iRig Pro Duo
 • Arturia AudioFuse
 • Universal Audio UAD Apollo Twin MkII
 • Antelope Audio Zen Tour
 • Apogee Element 46
 • Presonus Studio 68
 • MOTU UltraLite AVB

Ponieważ do zestawienia trafiają interfacy z roznej połki cenowej, nie posiadają one identycznej ilości wejść/wyjść dlatego bardziej niż specyfiakcja techniczna pod uwagę brana byla ogólna jakość wykonania dla jednego kanału a przedeszystkim jakość preampow, rozdzielczość pracy, stabilność i latencja, jakość złącz i materiałów, jakość i kompatybilność dołączonego oprogramowania i aktualność sterowników oraz osławiony juz "stosunek" jakość/cena.

Wyniki testów zaskoczyły wszystkich natomiast nie pracowników naszego sklepu bo zwycięzcą okazala się karta firmy Audient id4 a w zaszadzie cała rodzina kart (id4 id14 id22).

Dwu-wejściowy interface ID4 kosztujący w okolicach 130euro pacujący na złączu USB2 w rodzielczośći 24/96 "urzeka" następujęcymi sprawami:

 • Tak dużo za tak niewiele - choc id4 to prosty interface 2in/2Out bez MIDI i zadnych dodatkowych rozwiązań to jest wykonany w najwyższej jakości materiałów i podzespółów. Wszystkie ząłcza na pokłądzie firmowane są przez Neutrik a potencjomentry nie budzą z najmniejszych zastrzezeń. Metalowe obudowany bez jakichkolwiek elementów plastikowych zapewniaja długowieczność nawet w warunkach scenicznych.
 • Niesamowite preampy z zasilaniem Phantom - tu kłąnia się wieloletnie doświadczenie w produkcji preampów mikrofonowych oraz konsolet audio, bo wlasnie na tym polu firma Audien zajmujowala się od lat.
 • Bardzo wysokiej jakości tor i wzmacniacz wyjścia słuchawkowego w klasie A - to także rozwiązanie przeniesione z konsolet Audient

ID4 to prosta 2in/2out karta z bardzo wysokiej jakość przedwzmacniaczami mikrofonowymi - z zasilaniem phantom niezbędnym dla mikrofonów pojemnościowych oraz możliwością pracy DI (wejscie zbudowane na tranzystorze polowym) na poziomie instrumetów dla podłączania gitaryczy basu. Do tego dochodzi oczywiście główne wyjście na system głośników oraz podwójne wyjście słuchawkowowe. Całość zasilana jest przez port USB, z możliwością uzycia przewodu camera Connection Kit Apple co daje możliwość współpracy z iPhonem / iPadem.

Oczywiście jak wszędzie najważniejsze są detale i tu Audient naprawdę myślał o wszystkim, mając na uwadze jakość i użyteczność urządzenia, dzięki czemu mamy do czynienia z urządzeniem będącym rozwiązaniem budżetowym dającym jednocześnie mozliwość pracy ze sprzętem najwższej jakości. Sprzęt ten przypomina wykonaniem rozwiązania audio z lat 80 i 90 takie przedwmacniaczcze czy kostki gitarowe i jest to zdecydowanie najlepszy interfejs audio, jaki widzieliśmy w tej cenie od lat. Należy pamętać że id to cała rodzina kart i modele wyzsze oferują duzo więcej w tym MIDI oraz S/PDIF/ADAT.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Produkty prezentowane w tym artykule

audient id4

audient id4

Audient id4 to najmniejszy interfejs w ofercie firmy Audient - jednak jego niepozorne rozmiary skryw ...

Więcej
audient iD 14

audient iD 14

audient iD 14 wysokiej jakości interfejs audio USB. Interfejs audient iD 14 został w ...

Więcej
audient iD 22

audient iD 22

audient iD 22 wysokiej jakości interfejs audio USB. Interfejs audient iD 22 został wyposażony ...

Więcej
audient iD44

audient iD44

AUDIENT ID44 ...

Więcej
Focusrite Clarett 4 Pre

Focusrite Clarett 4 Pre

Clarett 4 Pre cztero-wejściowy interface audio na złączu Thunderbolt z preampami ISA ...

Więcej
Universal Audio Apollo Twin Solo MKII

Universal Audio Apollo Twin Solo MKII

Universal Audio wiodący producent profesjonalnego sprzętu do nagrywania audio i oprogramowania przep ...

Więcej
Universal Audio Arrow

Universal Audio Arrow

Universal Audio Arrow to desktopowy interface audio Thunderbolt dla komputerow mac oraz Windows z wi ...

Więcej
Antelope Audio Zen Tour

Antelope Audio Zen Tour

Antelope Audio Zen Tour to kompaktowa mobina wersja słynnego interfacu audio z komunikacja Thunderbo ...

Więcej
Apogee Element 46

Apogee Element 46

Apogee Element 46 - profesjonalny interfejs audio ze złączem Thunderbolt oferujący bezkompromis ...

Więcej
PreSonus Studio 6|8

PreSonus Studio 6|8

Presonus Studio 6|8 nowy interface audio pracujący w rodzielczości 24bit/192kHz oraz wejsciem i wyjś ...

Więcej
MOTU UltraLite AVB

MOTU UltraLite AVB

MOTU UltraLite AVB interfejs audio wyposażony w 18 wejść i 18 wyjść, zaawansowany procesor DSP, ...

Więcej