+48 42 239 00 15 infolinia sprzęt
+48 42 288 11 03 infolinia muzyka

ROLAND prezentuje SH-01A TR-08 SP-404A

 

SH-101 to klasyczny monofoniczny syntezator analogowy produkowany prez Roland w latach 1982–1988. Charakterystyczne dzwięki uzyskiwane przez ten sprzęt miały ogromny wpływ na powstanie wszelki hybryd gatunków House i Techno. W związku z tym Roland wracając do czasów świetności swoich produktów powraca z cyfrową kompaktową wesją o nazwie SH-01A. SH-01A to microsynth z limitowanej serii Boutique czyli kompaktowej obudowie zasilane bateryjnie lib z użyciem USB. W stosunku do oryginały urządzenie charakteryzuje się SH-01A  czterema głosami, oczywiście będzie pracował także w wersji monofonicznej, rozbudowanym sekwencer i możliwość zapisywania w pamięci presetów. Firma roland od początku wprowadzania rowiązan serii Boutique zapewnia że dzięki zastosowaniu unkalnej technologii ACB (Analog Circuit Behavior) zarowno TB-03 TR-09 TR-08 oraz SH-01A będą wiernie wiernie emulować brzmienie oryginalnych modeli.

 

 

 

 

Transistor Rhythm 808 to kolejny automat perkusyjny stworzony jako urządzenie do produkcji podkladów demo dla muzyków to przypadkowo stał się jednym z najważniejszych drummaszyn dla większość nowoczesnych gatunkow muzycznych takich jak: disco, hip-hop, house, electro i techno. Tak samo jak w SH-01A,  TR-09 bo tak nazywa się nowa maszyna (tym razem juz bez tranzystorow :D lub dokładniej rzecz ujmując pracujących cyfrowo) zapakowana jest w kompaktową obudowę zasilaną za pośrednictwem USB lub 4 baterii AA. Topografi poszczegolnych elementow sterujących w TR-08 jest zgodne z orginanymi urządzeniami. Pojawiają się pewne różnice które zdaniem projektantow wynikać będą z wprowadzenia nowych funkcji, które znacznie usprawnią obsługę  maszyny. TR-08 otrzyma np. w stosunku do oryginału wbudowany kompresor i większą maksymalną rozdzielczość kroków. Tak jak SH-01A drummachine oparty jest na silniku ABC (Analog Circuit Behavior).

Oba urządzenia to nie lada gratka dla fanów nowoczesniej muzyki elektronicznej dając możliwość zakupu klasycznych syntezatorow sprzetowych w "przyzwoitych widekach cenowych" biorąc pod uwagę fakt bardzo wysokich cen oryginalnych urządzeń pojawiających się na rynku wtórnym. Warto tez przypomnieć ze seria Boutique jest limitowaną serią syntezatorow i nie warto odkładać zakupu tych urządzeń na przyszlość. W tej chwili takie syntezatory jak JP-08 oraz JU-06 niestety są juz niedostępne w sprzedaży.

 

 

Produkty prezentowane w tym artykule

Roland SH-01A

Roland SH-01A

SH-01A to nowy syntezator w rodzinie Roland Boutique - nowa kompaktowa wersja klasycznego SH-101 w w ...

Więcej
Roland TR-08

Roland TR-08

Roland TR-08 to kopia klasycznego TR-808 w cyfrowej wersj w kompaktowej obudowie serii Boutique.&nbs ...

Więcej
Roland SP-404A

Roland SP-404A

Roland SP-404A to najnowsza wersja klasycznego performence samplera zaopatrzonego w potezny DSP ...

Więcej