Wyszukaj po marce

SERATO DJ - Ostateczne rozwiązanie

 
Kiedy myślisz o DJ-ingu, Nowa Zelandia nie jest pierwszą myślą przychodzącą do głowy; Ameryka, Wielka Brytania , Niemcy ale Nowa Zelandia? Nieoczekiwanie jednak w tym miejscu historia DJ-ingu zaznacza bardzo mocny punkt i zmienia oblicze tradycyjnego podejścia do DJingu. Sytuacja ta ma miejsce dzięki firmie SERATO - producentowi oprogramowania audio a głównie rozwiązań Pitch & Time dla takich potentatow rynku jak Logic czy ProTools.
 
Firma SERATO w 2002 roku pokazało oprogramowanie Scratch Studio Edition umożliwiające miksowanie plików audio z pomocą kodu o częstotliwiści 1kHz nagranego na gramofonowych płytach winylowych ze swoją własną kartą "black box" umożliwiającą podłączenie gramofonów oraz komputera. Tester systemu Serato używając mikserów Rane skojarzył te dwie firmy co zaowocowało wieloletnią współpracą oraz wprowadzeniem na rynek kilkunastu produktow wywracając branżę DJ do góry nogami. Były to rozwiązania Digital Vinyl Systems:
 
 • Rane SL 1 
 • Rane SL 3
 • Rane SL 2
 • Rane SL 4

Oraz profesjonalne miksery djskie:

    

 • Rane MP 4 
 • Rane TTM 57 / SL 
 • Rane Sixty-Eight
 • Rane Sixty-One
 • Rane Sixty-Two
 • Rane Sixty Eight
 • Rane Sixty Four
 • Rane MP2015
 • Rane Seventy Two
 • Rabe Twelve

Wszystkie te rozwiązania dedykowane były dla turntablistów oraz miłośników vinylowego feelingu umożliwając operowanie zarowno cyfrowymi plikami jak i tradycyjnymi płytami winylowymi.

Kolejna lata przyniosły niesamowity boom na rożnego rodzaju urządzenia kontrolne midi dedykowane dla wszystkich fanow muzyki elektronicznej, house nie wymagającej od grających tak dokładnej kontroli jak w przypadku turntablismu. Na rynku pojawiła się masa kontrolerow midi oraz media playerow ze sterowaniem midi umożliwiających sterowanie funkcjami oprgramowania dj. I w tym segmencie rynku Serato od raz wprowadzilo swój produkt nazwany SERATO DJ oparty na zupelnie nowym zoptymalizowanym "silniku" audio. 

          

Projekt SERATO DJ był rozwijany przez kilka lat i powstały takie wersje jak SERATO DJ INTRO oraz SERATO ITCH a każdy szanujący się producent sprzętu posiadał kontroler lub urządzenie do kontroli tego oprogramowania. Oprócz calkowicie nowego silnika audio nowością w SERATO DJ byla współpraca z firmą Izotop w zakresie projektowania silników efektow dla nowego oprogramowania.

 

            

 

Jednak dopiero w roku 2013 nastąpiła rewolucja kiedy to zacieśniła się współpraca pomiędzy SERATO oraz Pioneer DJ i kiedy producenci poinformowali że kluczowy produkt na rynku djskim; riderowy player CDJ-2000Nexus otrzymało nowe oprogramowanie w pełni integrujące się z SERATO DJ. W tym samym roku ukazał się dedykowany dla SERATO DJ mikser DJM-900Nexus a firma SERATO ogłosiła że nowy "silnik" programu zostanie wzbogacony o funkcję DVS i wszystkie produkty także te działające wcześniej na SERATO SCRATCH LIVE będą obecnie pracowały na nowym kompletnym rozwiązaniu programowym o nazwie SERATO DJ. Dodatkow wspólpraca z Pioneer zaowocowała serią produktową kontrolerów djskich DDJ-SB, DDJ-SR/DDJ-SR2, DDJ-SX ,DDJ-SX2 oraz DDJ-SZ/DDJ-SZ2 oraz wprowadzonym w pod koniec 2014 roku nowym playerze plików cyfrowych XDJ-1000.

W roku 2015 firma Pioneer DJ wprowadza na rynek dwukanałowy mikser dedykowany do technicznego grania i scratch owania o nazwie DJM-S9. Mikser podobnia jak rozwiązania RANE posiada interface audio z dwoma zlaczami USB ora performance pady umożliwiające sterowanie wszystkimi zaawansowanymi funkcjami SERATO. 

Pod koniec roku 2013 firma Serato przedstawiła dodatkowo dwie nowe aplikacje dla urządzen mobilnych SERATO REMOTE oraz SERATO REMOTE mini. Aplikacje pozwalają na używanie urządzeń mobilnych Apple iPad iPhone do współpracy z kontrolerami oraz systemami SERATO SCRATCH.

W roku 2017 kolejne zmiany w oprogrammowaniu. Jako nowy dodatek do programu zaimplementowany jest algoryt Pitch'N'Time czyli najbardziej zaawansowane rozwizanie firmy SERATO które wczesnie było implentowane w najpoważniejszych rozwiązaniah typu Digital Audio Workstation.

POBRANIE PROGRAMU SERATO: