+48 42 239 00 15 infolinia sprzęt
+48 42 288 11 03 infolinia muzyka

SERATO STUDIO

serato studio

 

Firma Serato zajmuje się tworzeniem oprogramowania DJ-skiego oraz algorytmów do time strech'ingu stosowanego na wielu platformach DAW. masa sprztu Dj oferowana jest jako rozwiązania kontrole dla SERATO DJ. Firma wykurzystując swoje dośwadczenia postanowiła przepudować swoje portoflio o rozwiazanie typu DAW dla producentow oraz DJ'ow ktore bedzie podobne co do interface'u uzytkowanika do SERATO DJ. 

W zawiązku z tym Serato Studio to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do użytkowników Serato DJ, którzy chcieliby tworzyć własną muzykę, remixy i edity, za pomocą narzędzia o sposobie obsługi zbliżonym do ich ulubionego oprogramowania DJ-skiego. Zarówno SERATO DJ jaki i SERATO Studio charakteryzują się zbliżone do siebie nie tylko stylistyką, topgrafią kluczowych elementów takich jak: biblioteki utworów czy sampili czy tez miksera, który w Serato Studio przypomina bardziej typowy mikser DJ-ski, niż zaawansowane miksery które udostępmniają klasyczne DAW typu Logic, Cubase FL Studio czy Ableton. Kluczowa rożnica międzu programami polega na tym że  miejsce zarezerwowane dla virtualnych deckow w SERATO DJ w Studio zarezerwowane jest okna aranzu oraz edycji sampli.

 

Program Serato Studio kierowany jest głownie do djów i maschup'erow w zwiazu z tym stawia na prostotę obsługi a co za tym idzie ograniczoną liczbę funkcjonalnosci (co nie zawsze ma zwiazek z gorszymi efektami pracy). Program w tej chwili jest w faze testów beta a oficjalna data wprowadzenia na rytnek nie jest jeszcze przedstawiana natomist w związku z popularnoscia oprogramowania SERATO DJ i juz dzis nalezy się spodziewac sprzętowych rozwiazań umożiwijących kontrole tego oprogramowania.