+48 42 239 00 15 infolinia sprzęt
+48 42 288 11 03 infolinia muzyka
RME ADI-642 Front
RME ADI-642 Back

RME ADI-642 [ADI642]

2375 € 9975.00
KUP TERAZ BEZ REJSTRACJI
NEGOCJUJ CENĘ

Opis RME ADI-642 [ADI642]

RME ADI-642 - 8-kanałowy konwerter formatu MADI na AES i AES na MADI - to jeden z najnowszych członków cenionej serii MADI firmy RME, który świetnie sprawdzi się podczas współpracy z kartą PCI Hammerfall DSP MADI.

RME ADI-642 pracuje z 24-bitową rozdzielczością i częstotliwością próbkowania do 192 kHz, a jego najbardziej charakterystyczną cechą jest obecność matrycy 72 x 72 pozwalającej przypisać dowolny kanał wejściowy do dowolnego kanału wyjściowego dając tym samym możliwość swobodnej konfiguracji 64 kanałów MADI i 8 kanałów AES.

RME ADI-642 Został Wyposażony w:

 • wsparcie dla formatów MADI Double i Quad Wire
 • funkcję automatycznej kompensacji opóźnienia przydatną podczas współpracy kilku takich samych urządzeń
 • analogowe wyjście stereo pracujące z częstotliwościami próbkowania maks. 192 kHz
 • szczegółowy wyświetlacz stanu dla sygnałów MADI i AES
 • możliwość zdalnej kontroli parametrów przez MIDI
 • możliwość transmisji sygnałów MIDI przez MADI
 • funkcję SteadyClock zapewniającą maksymalną redukcję jittera i regenerację sygnałów zegarowych.

RME ADI-642 to kompaktowe urządzenie szerokości 19 cali, zajmujące dwie jednostki wysokości w standardowym statywie rack [2U], pracujące jako konwerter formatów MADI na AES i z AES na MADI. Format MADI pozwala na przesyłanie 64-kanałów audio o rozdzielczości 24 bitów przy częstotliwości próbkowania do 48 kHz, 32 kanałów dla częstotliwości 96 kHz i 16 kanałów dla 192 kHz. Transmisja danych w RME ADI-642 odbywa się z pomocą pojedynczego kabla koaksjalnego [BNC] lub optycznego kabla sieciowego. W przypadku kabla BNC, jego długość może wynosić maksymalnie 100m, a w przypadku optycznego nawet do 2000m. Urządzenie RME ADI-642 wyposażono ponadto w 4 wejścia i wyjścia XLR pracujące w formacie AES/EBU. RME ADI-642 akceptuje 56 i 64 kanały wejściowe [ramka 96k] i pozwala generować na wyjściu sygnały w takim samym formacie. Dzięki temu RME ADI-642 świetnie sprawdzi się jako interfejs łączący niekompatybilne urządzenia MADI.

Cechy

RME ADI-642 dysponuje funkcją automatycznego wyboru wejścia optycznego lub koaksjalnego oferując tym samym użyteczny tryb nadmiarowy przydatny w krytycznych aplikacjach. Rozbudowany wyświetlacz stanów pokazuje informacje na temat sprzężenia i synchronizacji sygnałów wejściowych, ich zawartości i jakości. Urządzenie RME ADI-642 pozwala na współpracę z sygnałami Word Clock w trybach Single, Double i Quad Speed, dystrybuuje sygnały o częstotliwości próbkowania 96 kHz w trybie Double Wire w strumieniu danych MADI i na złączach AES oraz wspiera podwójną częstotliwość próbkowania sygnałów MADI [ramka 96k]. Technologie SyncAlign i SyncCheck, znane również z innych produktów firmy RME, zapewniają perfekcyjną synchronizację i dobrą detekcję błędów. Co więcej, kilka konwerterów RME ADI-642 można łączyć kaskadowo i synchronizować z pomocą sygnałów Word Clock. Wszystkie ustawienia są zapamiętywane w momencie wyłączania RME ADI-642. Konwerte dysponuje prostą w obsłudze matrycą sygnałów 72 x 72. Dzięki niej sygnał wejściowy może być przypisany do każdego kanału wyjściowego zarówno MADI, jak i AES, a przez to uzyskujemy nie tylko możliwość swobodnej konwersji formatów, ale również przesyłania i komutowania sygnałów wewnątrz jednego formatu. Co ważne, pojedynczy sygnał wejściowy może być wysyłany do dowolnej liczby wyjść, a w przypadku współpracy kilku RME ADI-642, kilka sygnałów MADI może być łączonych w jeden strumień danych MADI. Niezależnie od 64 kanałów audio, przez MADI można również wysyłać 16 kanałów MIDI. Parametry konwertera mogą być w pełni kontrolowane przez MIDI, a jego ustawienia odczytywane i kontrolowane. W przypadku łączenia urządzeń w łańcuchy, każdy RME ADI-642 otrzymuje unikalny numer identyfikacyjny, dzięki któremu kilka urządzeń RME ADI-642 może otrzymywać informacje sterujące na tym samym kanale MIDI.

Przykłady Zastosowań RME ADI-642:

 • interfejs AES/EBU dla karty RME HDSP MADI
 • moduł ze złączami AES/EBU dla dowolnego urządzenia MADI
 • cyfrowy multikor pozwalający transmitować sygnały na duże odległości z wykorzystaniem pojedynczego kabla
 • konwerter sygnałów MADI z elektrycznych na optyczne i z optycznych na elektryczne
 • redystrybutor sygnałów, patchbay i router MADI
 • inserter AES/MADI
 • merger MADI.

Funkcja SteadyClock™ pozwala konwerterowi RME ADI-642 pracować z sygnałami MADI bez konieczności stosowania dodatkowego sygnału synchronizacyjnego Word Clock, gwarantując jednocześnie znakomitą jakość sygnału zegarowego w każdej sytuacji. Ponadto, dzięki efektywnej redukcji jittera każdy sygnał zegarowy - zarówno AES, jak i Word Clock - może być poprawiony i zregenerowany, a w konsekwencji wykorzystywany jako referencyjny sygnał zegarowy pojawiający się na wyjściu Word Clock. Funkcja inteligentnej kontroli zegara [ICC] pozwala zapamiętać ostatnią prawidłową częstotliwość próbkowania w przypadku utraty sygnału wejściowego. Analogowe, niskoimpedancyjne wyjście monitorowe pracuje jako wyjście stereofoniczne. Dzięki temu może służyć zarówno jako wyjście liniowe jak i słuchawkowe pracujące z częstotliwością próbkowania 192 kHz i stosunkiem sygnału do szumu na poziomie 112 dBA. Z pomocą wewnętrznej matrycy istnieje możliwość przypisania do tego wyjścia dowolnej pary sygnałów wejściowych.

Automatyczna Kompensacja Opóźnienia

Przykładem typowego zastosowania jest współpraca RME ADI-642 z kartą PCI RME HDSP MADI w charakterze interfejsu AES. Z uwagi na fakt, iż MADI transmituje 64 kanały audio, w celu wykorzystania wszystkich możliwości drzemiących w tym formacie można połączyć osiem RME ADI-642 i kierować 64 kanały MADI do 32 wyjść AES. Wewnętrzna matryca pozwala na bezproblemowe skonfigurowanie ustawień w takim przypadku, a sygnał MADI jest przesyłany kolejno z jednego urządzenia do następnego. W czasie przesyłu pomiędzy urządzeniami RME ADI-642 pojawi się opóźnienie równe kilku próbkom przypadającym na każdy z konwerterów RME ADI-642, co spowoduje przesunięcie względem siebie sygnałów AES. Problem ten rozwiązuje funkcja automatycznej kompensacji opóźnienia. Dzięki niej każdy konwerter RME ADI-642 automatycznie wykrywa swoją pozycję w łańcuchu i koryguje przesunięcie sygnałów, dzięki czemu wszystkie wejścia i wyjścia AES są perfekcyjnie zsynchronizowane co do próbki. Dodatkowy tryb automatycznej konfiguracji pozwala na samoczynne ustawienie wszystkich parametrów, przez co nie ma konieczności ręcznego ustawiania matrycy oddzielnie w każdym urządzeniu. RME ADI-642 jest zgodny z interfejsami MADI takich firm, jak: Harrison, Sony, Merging, Lawo, Euphonix, Stagetec, Jünger, Audio Service, AMS i innymi.

Podstawowe Cechy ADI 642:

 

 • Wejście MADI: 1 x BNC, 1 x optyczne
 • Wyjście MADI: 1 x BNC, 1 x optyczne
 • Wejście AES/EBU: 4 x XLR, izolowane elektrycznie, duża czułość wejściowa [< 0,3 Vpp], zgodne z S/PDIF
 • Wyjście AES/EBU: 4 x XLR, symetryzowane transformatorowo, 5 Vpp
 • Wejście Word Clock: BNC, układ adaptacyjny pracujący od 1,2 Vpp
 • Wyjście Word Clock: BNC, niskoimpedancyjne, 4 Vpp dla 75 Ohm, zabezpieczenie przeciwzwarciowe
 • Wejście i wyjście MIDI: dwa gniazda DIN 5-pin
 • Źródła synchronizacji: MADI, AES, Word Clock, zegar wewnętrzny
 • Varipitch: sygnałem wejściowym lub Word Clock
 • Częstotliwości próbkowania 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192 kHz, zmienne [synchronizacja / Word Clock]
 • Zakres częstotliwości próbkowania: MADI: 32 - 192 kHz, Word Clock: 27 - 200 kHz, AES: 28 - 200 kHz
 • Jitter: zegar wewnętrzny: < 1 ns, zegary zewnętrzne: < 1 ns
 • Redukcja jittera: >30 dB [2,4 kHz]
 • Czułość na jitter: pętla PLL pracuje bez problemów z jitterem równym 100 ns
 • Zasilanie: wewnętrzny zasilacz, 100 - 240 V, 20 W
 • Wymiary: 483 x 88 x 200 mm
 • Gwarancja: 2 lata.

OPINIE ( 0 ) RME ADI-642 ADI642

Średnia ocena dla produktu ( )

DODAJ SWOJĄ RECENZJĘ